Turystyka kulinarna

      

Turystyka kulinarna, co to oznacza, z czym to się je 🙂
Jeśli  lubisz poznawać i delektować się smakami potraw z różnych stron świata lub popróbować lokalnych przysmaków, przyrządzanych zazwyczaj według pradawnych, receptur i przy wykorzystaniu typowych dla nich technologii i jednocześnie sprawia Ci to przyjemność, to niewątpliwie możesz nazwać się poszukiwaczem smaku, a jeśli dodatkowo przemieszczasz się w celu dotarcia do tych wyjątkowych smaków to można śmiało mówić ze jesteś podróżnikiem kulinarnym uprawiającym turystykę kulinarną.
Turystyka kulinarna jest definiowana w bardzo różny sposób:

  1. jako gastronomia turystyczna , czyli podróżowanie, którego celem jest miejsce oferujące unikalną i różnorodną żywność
  2. turystyka żywnościowa, która polega na odwiedzaniu producentów żywności, wytwórni różnego typu, festiwali i festynów związanych z żywnością, targów żywności, restauracji, z zamiarem zapoznania się ze smakiem potraw, produktów, jakie je wyróżniają. Jeśli chcesz być na bieżąco z ważniejszymi wydarzeniami kulinarnymi to polecam śledzić zakładkę wydarzenia lub zapisać się na fun page na fb.
  3. ogólnie jako turystyka kulinarna, która dotyczy nie tylko konsumpcji, ale także studiowania przepisów, uczestniczenia w przygotowaniu potraw, zapoznawania się z kuchnią, ze stylem życia lokalnych społeczności i z szeroko rozumianymi tradycjami żywienia. Jeśli chcesz rozpocząć od studiowania przepisów i wdrażania ich w życie to polecam zacząć od listy przepisów lub informacji o produktach, które moim zdaniem warte są uwagi.
Jeśli ponadto jesteś koneserem win i podróżujesz po rejonach winiarskich w celu zwiedzania winnic i lubisz zgłębiać tajniki produkcji win danego regionu i oczywiście je degustować to możesz śmiało przedstawiać się jako enoturysta (Enoturystyka to  turystyka związana z podróżowaniem po rejonach winiarskich).
Jeśli jesteś na początku swojej podróży to zachęcam rozpocząć ją od własnej kuchni. Tam na pewno gotując przeniesiesz się w inne miejsce 🙂
Życzę miłej podróżny kulinarnej!!!
Moje publikacje dotyczące  turystyki kulinarnej  znajdziesz w Kategorii Turystyka kulinarna

Poniżej znajdziesz wybrane z nich. Zapraszam do lektury 🙂

Turystyka kulinarna! Z czym to się je?
Targi WorldFood Warsaw 2016 już za nami
Żarcie na kółkach sezon 2016 otwarty
Czym obdarowują się w Walentynki Japończycy i Koreańczycy?
Międzynarodowy Zielony Tydzień w Berlinie 15-24 styczeń 2016
Poznaj historię pierników w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu
Słodkości na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Frankfurcie
Jarmark Bożonarodzeniowy we Frankfurcie