Food Revolution Day – Jamie Oliver walczy o edukację żywieniową. Pomożesz?

Food Revolution Day to kampania prowadzona przez Jamie Olivera, mająca na celu wprowadzenie obowiązkowego praktycznego kształcenia żywieniowego w szkołach na całym świecie.

Ilość chorób dieto-zależnych rośnie w zastraszającym tempie. Jak dotąd,  nie było to tak ważne, aby edukować dzieci na temat żywności, skąd ona pochodzi i jak wpływa na nasze ciało. 
Przez edukację dzieci o żywności w praktyczny, zabawny i interesujący sposób, możemy dostarczyć im wiedzy i umiejętności, których tak potrzebują by prowadzić szczęśliwsze i zdrowe życie. Musimy sprawić, aby praktyczna wiedza żywieniowa była obowiązkową częścią szkolnego programu nauczania każdego na całym świecie, i dlatego rozpoczęłam kampanię z petycją wzywającą wszystkie kraje G20 do działania w tej sprawie. Mając wystarczająco dużo wsparcia od milionów ludzi na całym świecie, naprawdę wierzę, że możemy stworzyć ruch, który jest wystarczająco silny, aby rządy rozpoczęły działania w tym kierunku. „Jamie Oliver
Przeczytaj lub wysłuchaj petycję Jamie Olivera.

Cześć, tu Jamie!
Pilnie potrzebuję twojej pomocy, aby mieć rzeczywisty wpływ. Jesteśmy obecnie w obliczu globalnej epidemii otyłości, 42 miliony dzieci na całym świecie, poniżej piątego roku życia jest otyłych lub ma nadwagę. Najważniejsze jest to następna generacja będzie żyła krócej niż ich rodzice, jeśli nic nie zostanie zrobione, aby naprawić te alarmujące statystyki. Więc proszę Cię, aby zrobić dwie proste rzeczy – po pierwsze, podpisz petycję, aby pokazać swoje poparcie dla obowiązkowego praktycznego kształcenia żywieniowego w szkołach na całym świecie, i to, co najważniejsze, podzielić się tym za pośrednictwem sieci społecznościowych. Bardzo ważne jest, żeby uczyć przyszłych pokoleń umiejętności życiowych, które są im tak pilnie potrzebne, aby prowadzić zdrowsze, szczęśliwsze, bardziej produktywne życie. Uważam, że jest to prawo człowieka, każdego dziecka i mam nadzieję, że się zgadzasz. Jeśli możesz mi pomóc, potrzebujemy milion ludzi do podpisania petycji, dzięki temu możemy stworzyć ruch na tyle silny, aby zmusić wszystkie rządy G20 do podjęcia działań. Edukacja Żywieniowa wprowadzi dużą różnicę dla życia następnych pokoleń, więc proszę o pomoc. Nie mogę tego zrobić bez Ciebie. Zarejestruj się, podziel się i zainspiruj rządy, aby zrobiły dobry uczynek. 
Big Love Jamie Oliver  www.foodrevolutionday.com
Możesz się podpisać pod petycją tutaj
Jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowany, może ta piosenka Cię do tego nastroi 🙂

Dołącz i podziel się z innymi 🙂
Są już poczynione niezwykle pozytywne kroki, które zmierzają w dobrym kierunku. Oto kilka przykładów:
  • W Anglii, wprowadzono lekcje gotowania żywności i edukację żywnościową jako obowiązkowy element programu nauczania. 
  • W Meksyku, wszystkie szkoły promują zdrowe odżywianie poprzez obowiązkową edukację żywieniową, dzięki ustawie o edukacji. 
  • W Brazylii, Program Zdrowa Szkoła poczyniła  edukację o żywności i żywieniu zasadniczą częścią ich podstawowego programu nauczania. 
  • Edukacja żywieniowa jest również częścią programu nauczania w Japonii od 2005 roku, 
  • a Finlandia ma długą historię domowej ekonomii. 

Ale jak twierdzi Jamie, przed nami jeszcze długa droga. Dobra, praktyczna edukacja żywieniowa powinna być dostępna w każdej szkole dla każdego dziecka.

#FoodRevolutionDay #JamieOliver #FoodEducation
Źródło: foodrevolutionday.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.