Kaszka jaglana z morelą

Mam dla Was przepis na pyszną kaszkę jaglaną z morelami. Ja tą kaszkę przygotowuję na śniadanie dla mojego niemowlaka, ale często robię większą porcję i je ją również na śniadanie mój starszy syn i ja. Jest to kaszka na wodzie ale można ją również przyrządzić na mleku krowim ( zalecam po 1 roku życia) lub z mlekiem modyfikowanym następnym. Z mlekiem będzie miała pełniejszy smak i będzie słodsza, co dla nas może być ważne, ale pamiętaj dla Twojego dziecka słodycz przygotowanej według tego przepisu kaszki jest wystarczająca (Ty masz inny próg wyczuwania smaku słodkiego) i w żadnym wypadku nie dosładzaj jej dziecku według swoich upodobań 🙂

Przepis ten jest przepisem bazowym, który możesz modyfikować np. poprzez dodanie świeżych owoców zamiast suszonych moreli (np. banana). W przypadku owoców świeżych proponuję dodawać je na sam koniec do ugotowanej już kaszy i wtedy zmiksować je z kaszą. Kaszka będzie miała wtedy piękniejszy kolor i będzie bardziej wartościowa odżywczo.

 

Przepis na kaszkę jaglaną z morelą
Trudność: łatwe
Ilość: 1-2 porcje

Przygotowanie: 7-10 min

Składniki

 • 20 g kaszy jaglanej
 • 3 suszone morele
 • 200 ml wody

Instrukcja

 1. Kaszę należy zmielić do konsystencji mączki. Można to zrobić w młynku do kawy lub mikserze/ blenderze z dużą mocą.
 2. Morele należy sparzyć i również rozdrobnić w mikserze/blenderze tak aby łatwiej się gotowały z kaszą.
 3. Do garnka wsyp zmieloną kaszę i morele oraz dodaj wodę.
 4. Gotuj około 10 minut, co jakiś czas mieszając.
 5. Następnie zmiksuj na największych obrotach na delikatną papkę. Kaszka będzie wyglądała na lekko płynną, ale po chwili zgęstnieje.

  Instrukcja na Thermomix
  Kaszę zmiel na mąkę 1 min/ obr. poz. 10. Dodaj sparzone morele i zmiksuj całość 10 s/ obr. poz 6. Dolej wodę i gotuj 7 min/ temp. 90°C/obr. poz. 2.

Następnie zmiksuj na delikatną papkę 10 s/ obr. poz. 6.
Smacznego!
 

2 komentarze

  • Można dodać mleko roślinne, można dodać mleko krowie lub zrobić proporcje 1:1 mleko i woda. Ja podałam przepis bazowy, który stosuję dla swojego niemowlaka, ale jak skończy rok to zacznę dodawać trochę mleka krowiego, bo według mnie kaszka jest wtedy smaczniejsza. Kaszki tej przygotowuję często większą porcję dla dziecka i dla siebie i często zmieniam też dodatki, np zamiast moreli, banan lub jabłko, gruszka, suszone śliwki, posypka z rozdrobnionych orzechów itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.