Jarmark Bożonarodzeniowy we Frankfurcie

Tradycja Jarmarków Bożonarodzeniowych w Niemczech trwa już od XIV wieku. Jarmark Bożonarodzeniowy we Frankfurcie nad Menem to najstarszy i jeden z najpiękniejszych w Niemczech. 

Tradycja Frankfurckiego Jarmarku Bożonarodzeniowego trwa już od 1393 roku i co roku przyciąga mieszkańców i turystów z całego świata, który chcą poczuć klimat zbliżających się świąt wszystkimi zmysłami. 
Główną atrakcją są świąteczne stragany oferujące specjały kulinarne i rękodzieło. Stragany są przepięknie udekorowane i oświetlone, a serwowane potrawy kuszą wyglądem i zapachem. Można spróbować pieczonych kiełbasek, kasztanów, pierników, prażonych migdałów i słodkości z mas marcepanowych. Do picia obowiązkowo grzane wino podawane w specjalnie przygotowanych na ten jarmark kubkach (za kubki jest kaucja). My odwiedziliśmy ten jarmark 19 grudnia i Frankfurt przywitał nas przepiękną słoneczną pogodą, więc ogrzewać się grzańcem nie musieliśmy, ale i tak przyjemnie było jego skosztować.
Jarmark we Frankfurcie jak i w innych miastach w Niemczech trwa 4 tygodnie. W tym roku trwał od 25.11.2015 do 22.12.2015 i można go było odwiedzać od 10 do 21 (niedz. 11-21). Oprócz setek straganów umiejscowionych na placu Römerberg, Paulsplatz i na nabrzeżu Menu na gości czekały tez inne atrakcje, np 32-metrowy przyozdobiony światełkami świerk, szopka, przepiękne karuzele i koncerty.

Jarmarki Bożonarodzeniowy stopniowy zaczęły się pojawiać też w Polskich miastach. Wyglądają już coraz lepiej, ale jest jeszcze wiele rzeczy do podpatrzenia u sąsiadów. Jeśli nie macie możliwości wyjazdu do Niemiec, to zachęcam do odwiedzenia polskich jarmarków by choć na chwilę poczuć ten wyjątkowy świąteczny klimat.
Obejrzyj też słodkości jakie można było spróbować na Frankfurckim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

#jarmarkbozonarodzeniowy #jarmarkwniemczech #jarmarkwefrankfurcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.