Clean Eating – co to oznacza?

Co to jest Clean Eating?
Clean Eating w tłumaczeniu „czyste jedzenie” to nowy nurt łączący w sobie trzy aspekty zdrowego odżywiania: ogólną wiedzę o żywności i żywieniu, spożywanie żywności nieprzetworzonej i zdrowe przygotowywanie posiłków. 
Nurt łączący ludzi, którzy chcą się czuć dobrze z tym co wprowadzają do swojego ciała – żołądka.
Clean Eating jest czymś więcej niż tylko dietą. Dzięki korzystaniu z lepszego jedzenia i tym samym życia, optymalizujemy swoje zdrowie, dodajemy sobie siły, energii i witalności. 
Możemy tak zorganizować swoją dietę, aby prawidłowo się odżywiać, pomagać zarządzać swoim życiem, unikać rozwoju chorób, oczyścić organizm poprzez usunięcie toksyn, schudnąć i po prostu poczuć się lepiej. 
Clean Eating to zapotrzebowanie na czyste jedzenia jako konieczności bycia zdrowym. 
Clean Eating to styl życia, który jest elastyczny i umożliwia każdemu dostosować go do swojego rozkładu zajęć.
Clean Eating to spożywanie żywności w stanie jak najbardziej naturalnym lub jak najbardziej zbliżonym do niego, tym samym unikanie żywności mocno przetworzonej. Dążenie do równowagi i umiaru w jedzeniu i czerpania radości z każdego posiłku. To nie jest dieta, która ma być tymczasowym rozwiązaniem, tylko styl życia, w którym podejście do życia i przygotowania żywności prowadzi do poprawy zdrowia, ale przede wszystkim poprawy naszego życia poprzez polubienie i szanowanie nas samych.
Jakie są początki Clean Eating?
Clean Eating pochodzi z ruchu promującego naturalną zdrową żywność z 1960 roku, który unikał przetworzonej żywności dla dobra wartości moralnych i społecznych (a nie zdrowia i żywienia jak obecnie). Ostatecznie znalazł on swoich zwolenników wśród kulturystów i entuzjastów fitnessu, by następnie stać się głównym nurtem Ameryki, inspirującym nowego pokolenia zdrowych i świadomych konsumentów.
Jakie są zasady Clean Eating?
Zasady Clean Eating oparte są na obecnej wiedzy o żywności i żywieniu i są podobne do zaleceń wydanych przez instytucje zajmujące się zdrowiem publicznym. Clean Eatin jest również filozofią, u której podstaw leży racjonalne spożywanie żywności i jej przygotowywanie. 
Główne zasady Clean Eating:
 1. Wybieraj żywność naturalną, pełnowartościową
 2. Unikaj przetworzonej żywności
 3. Uważaj na tłuszcze trans i nasycone
 4. Wyeliminuj cukier rafinowany
 5. Ogranicz spożywanie soli
 6. Staraj się aby białka, węglowodany i tłuszcze były w każdym posiłku
 7. Jedz 5-6 posiłków w ciągu dnia
 8. Pij dużo wody 
 9. Unikaj napojów kalorycznych
 10. Wybieraj produkty sezonowe
 11. Samemu przygotowuj posiłki
 12. Ruszaj się
 13. Bądź świadomym konsumentem
 14. Szanuj siebie i słuchaj swojego ciała
 15. Stosuj się do zaleceń przez 90% czasu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.