Domowy budyń jaglany z bananem

Jeśli szukasz alternatywy dla budyniu z torebki to jest to właśnie przepis dla Ciebie. Budyń jaglany jest prosty w przygotowaniu, jest produktem bezglutenowym, nie wymaga dodatku mleka i nadaje się na posiłek nawet dla niemowlaka.

Przepis który proponuję, możesz potraktować jako przepis bazowy i stosować do niego rożne inne dodatki zamiast banana. Ja na przykład dodaję jabłko z malinami, jabłko z sokiem żurawinowym (bez cukru), suszoną żurawinę, drobno posiekane orzechy (w postaci mączki) i banany, śliwki itd. Myślę, że tu Twoja wyobraźnia podyktuje Ci wiele innych smacznych rozwiązań. Jeśli podaję ten budyń niemowlakowi to go nie dosładzam, syn przyzwyczajony jest już do rożnych smaków. Pamiętaj aby Swoich preferencji smakowych nie przekładać na dziecko, to że produkt może być lekko kwaśny dziecku nie przeszkadza. Ty byś go dosłodziła, owszem możesz dosłodzić ale porcję przygotowaną dla Siebie i też sugeruję dosładzać bananem, daktylem, ananasem, a nie sacharozą. Daj dziecku wybór, a Sobie inną alternatywę 🙂
 
Domowy budyń jaglany z bananem
Trudność: łatwe
Ilość: 1-2 porcje
Przygotowanie: 7-10 min
Produkt bezglutenowy

Składniki

  • 20 g kaszy jaglanej
  • 200 ml wody
  • 1/2 banana

Instrukcja

Kaszę należy zemleć do konsystencji mączki. Można to zrobić w młynku do kawy lub mikserze/ blenderze z dużą mocą. Do garnka wsypać zmieloną kaszę oraz dodać wodę. Gotować około 10 minut, co jakiś czas mieszając. Następnie dodać banana i zmiksować na największych obrotach na delikatną papkę. Będzie ona wyglądała na lekko płynną, ale po chwili zgęstnieje.
Instrukcja na Thermomix
Kaszę zemleć na mąkę 1 min/ obr poz 10. Dodać wodę i gotować 7 min w temp. 90’C , przy obrotach w pozycji 2. Następnie dodać banana i zmiksować na delikatną papkę 10 s/ obr poz. 6. Zaraz po przygotowaniu konsystencja może być lekko płynna, ale zostawiamy do ostygnięcia i wtedy budyń gęstnieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.