Obiad dla niemowlaka – indyk z brokułem

Podaję kolejny przepis na obiadek dla niemowlaka. Trochę mi się już ich nazbierało więc mobilizuję się, aby się nimi z Wami podzielić.
Używając tych składników możesz przygotować papkę dla niemowlaka 7 miesięcznego lub pokroić marchew i ziemniaki w słupki lub talarki, brokuły i indyka podzielić na mniejsze cząstki, ugotować na parze i podać do ręki jako obiadek dla 9 miesięcznego niemowlaka, lub nawet wcześniej jeśli Twoje dziecko stabilnie już siedzi i nie zakrztusza się.

Jest to kolejny przepis, z którego przygotujesz więcej porcji. Możesz też zmniejszyć proporcje i przygotować obiadek z połowy składników. Dzięki wartościowym składnikom otrzymasz wartościowy posiłek dla Swojego dziecka.
 Indyk z brokułem
 
Trudność: łatwe
Ilość: 6-7 porcji
Przygotowanie: ok 30 min
Produkt bezglutenowy
Składniki
 • 160 g brokuła
 • 120 g marchwi
 • 120 g piersi z indyka
 • 60 g ziemniaków
 • 500 ml wody
 • 1 łyżeczka masła klarowanego
 • 1 łyżeczka natki pietruszki
Instrukcja
 1. Warzywa obrać, umyć, pokroić, indyka umyć i pokroić.
 2. Wszystkie składniki rozdrobnić na drobne kawałki i przełożyć do koszyczka do gotowania na parze.
 3. Do garnka wlać wodę, umieścić koszyczek z rozdrobnionymi warzywami i mięsem, a następnie gotować ok 20 min do momentu, aż warzywa będą już ugotowane, ale nie rozgotowane.
 4. W garnku zostawić 300 ml wywaru. Do wywaru włożyć ugotowane warzywa z indykiem, dodać pozostałe składniki i zmiksować blenderem. Jeśli chcesz aby konsystencja obiadku była bardziej gęsta dodaj mniej wywaru.
 
Instrukcja na Thermomix
Warzywa obrać, umyć, pokroić, indyka umyć i pokroić. Wszystkie składniki zmiksować czas 5 s/ obr. poz 5 i przełożyć do koszyczka. Do naczynia wlać wodę, umieścić w nim koszyczek z warzywami i mięsem i gotować 20 min/ temp. Varoma/ obr poz 2. W naczyniu zostawić 300 ml wywaru. Do wywaru włożyć ugotowane warzywa z indykiem, dodać pozostałe składniki i zmiksować 30 s/ obr poz 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.