Pamiątki z podróży – Islandia

Co można przywieść z podróży z Islandii?
Oto kilka propozycji. Sól z lawy wulkanicznej, algi Dulse, mieszanki herbat ziołowych i na deser designerska czekolada. 

Zacznijmy od soli. Czarna sól z lawy wulkanicznej (Blak lava salt), chrupiąca o delikatnym smaku, która nadaje potrawom ciemną barwę. Możesz wybrać też sól z algami lub arktycznymi ziołami, a nawet z owocami leśnymi. Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta

Czekolada firmy Omnom to przykład mocno dopracowanego designu. Począwszy od opakowania na wyglądzie samej czekolady kończąc. Geometryczne kształty to temat przewodni marki Omnom. Geometryczne wzory są na logo, opakowaniu trój-paku (możliwość kolorowania wnętrza), na opakowaniu jednostkowym i pozłotku oraz samej tabliczce czekolady. Czekolada sprzedawana jest jako trój-pak. W tym zestawie była czekolada z zawartością 66% ziarna kakao, wersja z solą i lukrecją oraz czekolada mleko z kawą. Więcej pyszności znajdziesz na stronie Omnom.
Kolejne produkty, którymi warto się zainteresować to zioła, algi i przyprawy firmy Islensk Hollusta, której szeroki asortyment naturalnych produktów znajdziecie na ich stronie. Wśród nich szeroki wybór alg np. algi Dulse lub Irish Moss (irlandzki mech), Iceland Moss (mech islandzki), Kelp i wiele innych często stosowanych w kuchni islandzkiej, np. jako dodatek stosowany przy pieczeniu chleba, przygotowywaniu puddingów.
Na uwagę zasługuje też duży wybór herbat ziołowych, np. Islandic herbal tea. Islandzka herbatka ziołowa, która w składzie ma rośliny rosnące w naturalnym, czystym klimacie Islandii takie jak algi iceland moss (Cetraria Islandica), liście brzozy (Betula pubescens) i dzięgiel (Angelica archangelica). 
Inna propozycją jest herbata Strong winter tea, w której skład wchodzi: dzięgiel, liście brzozy, iceland moss, dziki arktyczny tymianek i malina kamionka (owoc z rodziny jeżyn). 
A jakie są wasze ulubione produkty, które przywozicie z Islandii?
#pamiatkizpodrozy #islandia #pamiatkizislandii #cokupicwislandii #coprzywieszislandii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.