Szkodliwe jedzenie. Zobacz czego unikać

Co jeść, a czego unikać w naszej diecie.

Postanowiłam zrobić dla siebie i Ciebie, ściągę z listą produktów, których powinno się w diecie unikać i które nie powinny stanowić jej podstawy, lecz jedynie dodatek. 
Wiem, że trudno z dnia na dzień wyeliminować produkty, które często jadałeś z przyzwyczajenia lub po prostu Ci smakowały. Ale warto się jednak nad tym głębiej zastanowić i może krok po kroku zrobić coś dobrego dla siebie, swojego organizmu, tak abyś mógł poczuć się lepiej.

Dlatego też zachęcam Cię do zapoznania się z poniższą listą. Może to jest właśnie ten czas, aby noworoczne postanowienia wcielić w życie. Twoje lepsze życie. Nie zmienisz przeszłości i tego, co już się wydarzyło, ale możesz lepiej wykorzystać nadchodzący czas !
Zdaję sobie sprawę, że po przeczytaniu tabeli z produktami złapiesz się za głowę i powiesz, „to co ja tak właściwie powinienem jeść”. Otóż muszę Cię uspokoić, alternatyw jest bardzo wiele.
W kolejnym wpisie pokażę Ci co w zamian powinieneś spożywać, tzn. czym zamienić produkty wymienione poniżej. Wierz mi jest wiele zamienników, nawet dla słodyczy. Na swoim blogu podaję też różne przepisy, które powinny ułatwić Ci życie.
We wcześniejszym wpisie omówiłam na czym polega prawidłowo zbilansowana dieta, czyli opisałam piramidę zdrowego żywienia , z czego się składa i jakich produktów powinniśmy jeść najwięcej, a jakich najmniej. W poniższej tabeli chcę Ci w bardziej praktyczny sposób podpowiedzieć jakich dokładnie produktów powinieneś unikać w diecie. Jeśli spojrzysz sobie na nią, to zobaczysz że są tam wymienione głównie produkty wysokoprzetworzone, natomiast zwracam uwagę także na inne aspekty, mianowicie zanieczyszczenie produktów spożywczych związane z technologią produkcji, przechowywaniem, jak również zanieczyszczeniem środowiska. 
Z myślą o zdrowiu swoim i rodziny, powinieneś zrezygnować z żywności przetworzonej, a przynajmniej powinieneś się mocno zastanowić, jeśli chcesz to podawać dziecku.
Życzę odwagi i chęci do zmiany przyzwyczajeń żywieniowych.
1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.