Terra Madre Slow Food Festival 12-13 grudnia 2015 w Krakowie

Co prawda do grudnia jeszcze trochę czasu, ale już teraz warto w kalendarzu zaznaczyć sobie datę tego festiwalu.

W dniach 12–13 grudnia 2015 r. w Krakowie będzie można po raz kolejny spotkać wspaniałych rolników, producentów, naukowców oraz szefów kuchni. Pierwszy Terra Madre Slow Food Festival był zorganizowany w poprzednim roku w listopadzie w Krakowie i cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Krakowa.
http://terramadre.pl/terramadre/
Terra Madre jest konsekwencją wieloletniego istnienia ruchu Slow Food i ścisłej współpracy z rolnikami, hodowcami, szefami kuchni, naukowcami i konsumentami. Projekt powstał po to, aby uwydatnić rzeczywiste znaczenie producenta – twórcy jakościowej żywności, która jest koniecznym elementem sztuki kulinarnej. 
Slow Food powstał po to, by chronić i wspierać dobrych wytwórców, dawać im narzędzia, które poprawią warunki pracy. Stał się tubą dla głosów często niesłyszanych i lekceważonych, aby podnieść wśród konsumentów świadomość rzeczywistej pracy producenta na rzecz jakości.
Pierwsze spotkanie w ramach projektu Terra Madre odbyło się w Turynie w 2004 roku. Stopniowo sieć zaczęła się rozwijać i eventy organizowane są w różnych miejscach świata także w Krakowie.
Czekamy na szczegółowy program festiwalu. Jak tylko się pojawi na pewno Was o tym powiadomię.
#terramadreslowfoodfestival #terramadre #slowfood #slowfoodfestival
Zdjęcia i logo: http://terramadre.pl/
Źródłu: http://terramadre.pl/terramadre/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.